CUPPING

Nedir bu “Cupping”?

Cupping yani “Kahve Tadımı” kahve çekirdeklerinin ve kahvenin koklanarak ve tadılarak; koku, tat, aroma ve asiditesinin değerlendirilmesidir.

Kahveyle profesyonel bir ilişkisi olmayan, lezzetine tutkun bir kahve meraklısı için bizce cupping’de önemli olan kahvenin içindeki aroma nüanslarını tanımlamaktan çok, hangi kahveyi neden sevdiğinizi anlamak, yani kahvenizi tanımaktır.

Yarışma 19 Mayıs 2017 tarihinde Congresium Ankara’da gerçekleşecek olup katılım sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

Moderatörlüğü Baristalar Derneği’nin üstleneceği, “Cupping Yarışması” katılımcılarına 18 Mayıs 2017 tarihinde yarışma süresince neler yapılması gerektiğine dair uygulamalı kısa bir eğitim verecektir.

O zaman ne duruyorsun www.kahvecikolatafest.com üzerinde bulunan Cupping Katılım Başvuru Form’unu doldur ve bu platformda yer almaya hak kazan.

YARIŞMA KURALLARI

 *18 yaşını doldurmuş olmak.

*Kahve ile alakalı herhangi bir iş tecrübesi bulunmaması

*Herhangi bir kuruluş ya da kişiden kahve eğitimi alınmamış olması gerekmektedir.

Başvurular sonrası 12 yarışmacı Baristalar Derneği tarafından belirlenecek olup ilgili kişilere bilgi maili iletilecektir. Yarışmaya hak kazananan yarışmacıların biletix.com üzerinden yarışmanın yapılacağı ilgili gün için  bilet almaları yeterli olacak olup ekstra bir ücret uygulanmayacaktır.

JÜRİLER
Sam ÇEVİKÖZ
Şerif BAŞARAN
Cenk R. GİRGİNOL
Nurettin KARAKUNDAKOĞLU